sadz

Lawenda "Edelweiss"

(Lavandula x intermedia "Edelweiss")


sadzonki lawendy Edelweiss Sadzonki białej lawendy
Kolejna obok Provence, Grosso, Silver Edge oraz Goldberg odmiana lawendy pośredniej. Spośród wszystkich lawandyn wyróżnia ją niewątpliwie biały kolor kwiatów. Są one jednolicie białe bez przebarwień. Edelweiss wytwarza srebrzysto-zielone liście, które cechują się znaczną grubością. Krzew jest duży oraz zwarty. Wytwarzane kwiatostany tak jak w przypadku innych lawend gatunku Lavandula x intermedia są bardzo długie i dochodzą do 70-80cm długości. Wzrost tej odmiany jest szybki i w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego stworzy już sporej wielkości zwarty krzak.

Edelweiss jest odmianą w pełni odporną na mróz. Jej długie kwiatostany idealnie nadają się do tworzenia bukietów i dobrze komponują się z fioletowymi kwiatami innych odmian. Tak jak wszystkie lawandyny, Edelweiss cechuje się wysoką odpornością na przedłużające się wilgotne warunki pogodowe. Sadzonki lawendy Edelweiss sadzimy w odstępach 50cm w rzędach oraz 90cm pomiędzy rzędami. Odmiana białej lawendy nadaje się zarówno do upraw polowych, ogrodowych jak i kontenerowych. Bardzo dobrze komponuje się sadzona naprzemiennie z odmianami o fioletowej barwie kwiatów.

Oferujemy sadzonki odmiany Edelweiss w doniczkach P9 w cenie 3,5zł. sztuka. Sadzonki są dobrze ukorzenione w pojemnikach, w których rosną. Prowadzimy także sprzedaż wysyłkową lawendy. Odpowiedni sposób pakowania zapewnia, że rośliny docierają do klientów w stanie idealnym. Wszystkie rośliny są uprawiane przez nas od samego początku i zimowane w polskim klimacie-nie importujemy roślin. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować wyselekcjonowany materiał roślinny najwyższej klasy.

<<wróć